Parkoznawstwo” to cykl spacerów krajobrazowo-dendrologicznych prowadzonych przez SGGW w Warszawie, pod patronatem PTD oraz SARP po wybranych warszawskich parkach, w ramach realizowanego przez SGGW projektu POPUL/SP/0272/2023/01 w programie MEiN „Społeczna odpowiedzialność nauki”.
„Parkoznawstwo” nawiązuje swoją nazwą do oryginalnej pierwszej nazwy kierunku Architektura Krajobrazu w SGGW z początków jego istnienia, z przełomu lat 20. i 30. XX wieku – czyli już prawie sto lat temu.
W dotychczas przeprowadzonych dwóch spacerach (ogrody Zamku Królewskiego, Bulwary Wiślane, ogrody BUW oraz Park Skaryszewski im. Ignacego Jana Paderewskiego) uczestniczyło za każdym razem około 90-100 osób, co świadczy o tym, że projekt posiada duże znaczenie społeczne i cieszy się zauważalnym zainteresowaniem. Podczas spacerów uczestnicy zadają niejednokrotnie szczegółowe pytania dotyczące architektury krajobrazu i dendrologii, sporządzają notatki i fotografie – celem tych spotkań jest przecież popularyzacja nauki i tak się właśnie dzieje.
Dlaczego warto spacerować z nami? Podsumowanie dwóch pierwszych spacerów zobaczyć można na YouTube:
Kolejny spacer zaplanowany jest w niedzielę 09 czerwca w Parku Ujazdowskim – rozpoczęcie punktualnie o godz. 12:00.
Dane o projekcie i harmonogram spacerów znajdują się na stronie projektu: www.parkoznawstwo.sggw.edu.pl
Serdecznie zapraszamy!!
współorganizator wydarzenia
dr hab. inż. Jan Łukaszkiewicz
SGGW, członek PTD