Plakat-splywWislaW dniu 18 czerwca 2017 roku organizujemy wycieczkę „Warszawskie łęgi nadwiślańskie”​ – spływ odkrytymi łodziami (krypami wiślanymi). Po drodze będziemy zatrzymywać się w miejscach interesujących przyrodniczo​, a jako przewodnicy towarzyszyć nam będą fitosocjolog i ornitolog.​ Spływ potrwa około czterech godzin, rozpocznie się i zakończy w warszawskim Porcie Czerniakowskim.

Zbiórka w porcie o godz. 10​.00 na przystanku komunikacji miejskiej „Pomnik Sapera 01” ul. Solec (na skraju Parku im. Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego). Przystanek znajduje się na przeciwko Płyty Desantu i Portu Czerniakowskiego w Warszawie. Z Płyty Desantu można przejść pod ruchliwą ulicą Solec wygodnym przejściem podziemnym dla pieszych. Uprzedzamy o trudnościach związanych z zaparkowaniem naszych samochodów. W Porcie Czerniakowskim praktycznie nie ma wolnych miejsc parkingowych, tym bardziej w niedzielny poranek. Proponujemy zaparkowanie na ul. Zagórnej, Adama Idźkowskiego albo na Czerniakowskiej.

Z miejsca zbiórki pojedziemy wynajętym autobusem na Plażę Romantyczną (Wawer, ul. Romantyczna), z której ruszymy na spływ. Należy wziąć coś ciepłego do ubrania i ewentualnie coś do jedzenia. Zapewniamy wodę mineralną.

Za radą ornitologa przypominamy o zabraniu ze sobą lornetek​,​ aby móc więcej zobaczyć z poziomu łodzi​;​ ​z​a radą dendrologa i fitosocjologa​ –​ przypominamy o zabraniu lup PTD​,​ aby zobaczyć jeszcze więcej.

Koszt spływu i autobusu to 90 zł.
Ponieważ liczba miejsc na łodziach jest ograniczona, prosimy o wpłatę na konto PTD 40 zł zaliczki, co będzie równoznaczne ze zgłoszeniem. Przy wpłacie prosimy zaznaczyć „Spływ”.
​​ Numer konta znajduje się na naszej stronie internetowej www.ptd.pl. Pozostałą kwotę prosimy wpłacić w porcie.
Na stronie PTD podamy komunikat o ewentualnym zamknięciu listy, prosimy sprawdzić przed wpłatą.

Ahoj !!!